Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Erlandas Galaguz

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Erlandas Galaguz

Kai taupomos lėšos paramai ar karpomos kitos biudžeto išlaidos, visada akcentuoju, kad svarbiausia yra šio taupymo tikslas - kam sutaupytos lėšos bus panaudotos, ir ar naujasis tikslas tikrai yra vertingesnis nei ankstesnis.

Ypatingai, kai lėšos sutaupytos, skirstant paramą tiems, kuriems paramos iš tikrųjų reikia labiausiai, svarbu užtikrinti, kad sutaupyti pinigai bus ir toliau naudojami jautriausių socialinių grupių, skurstančiųjų gerovei didinti. Jei iš žmogaus atimama išmoka, jam turi būti suplanuotos kitos papildomos paramos priemonės - pvz., padidinta pensija, nemokamas maitinimas vaikams, suteikta pagalba ieškant darbo, įsigijant būstą, sumokant komunalines ar gydymo išlaidas ar kt.

Tarp skurdo paliestų grupių, didžiausią dėmesį skirčiau ir būdų padėti ieškočiau vienišiems senjorams, kurių išgyvenimui, būsto išlaikymui, vaistams vien tik priskaičuotos pensijos nepakanka, o neretai tokie seneliai dar “išlaiko” savo bedarbius, priklausomybių turinčius suaugusius vaikus ir pan.