Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Viktor Uspaskich

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Viktor Uspaskich

Šiuo metu Lietuvoje skursta 600 tūkst. žmonių. Ir tai neleistina 21 amžiuje Europos sąjungos šalyse.
Europos sąjungos šalyse turi būti užtikrintas minimalios bazinės pajamos, kurios viršytų skurdo ribą taip kaip padaryta pavyzdžiui Suomijoje.
Be bazinių pajamų, būtina kuo skubiau vystyti programas, kurios pasiūlys žmonėms užimtumą įvairiuose socialiniuose sluoksniuose, kurios padės žmonėms integruotis į visuomenę po įvairių sukrėtimų gyvenime, mažinant socialines rizikas, naudojant ne tik tiesiogines įmokas, bet ir kitus instrumentus, padedant žmonėms atsitiesti.
Taip pat, reikia suvokti, nes neišvengiamai artėja laikas, kai robatizuojasi visas pasaulis ir vis daugiau žmonių neteks darbo, tarp jų bus ne tik asocialumo turintys žmonės, bet bus ir nemažai inteligentiškų, turinčių gerą išsilavinimą žmonių. Todėl valdžia kuo skubiau turi imtis veiksmų, kad šitos artėjančios situacijos sprogmuo būtų neutralizuotas.
Turi būti finansuojamos programos skatinančios individualų užimtumą.
Gyvenime viskas taip susiję, kad dėl skurdo, mes turime daugybę sveikatos, išsilavinimo (vaikų kokybiško vidurinio mokymo neprieinamumo, mažesnes galimybes įstoti į prestižines specialybes aukštajame moksle) problemų.
Ypatingai tai kaimo gyventojai, jaunos daugiavaikės šeimos, pensininkai, vieniši asmenys, auginantys vaikus vieni.