Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Remigijus Šimašius

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Remigijus Šimašius

Sveiki, gerbiama Aiste,

Dėkoju už klausimą. Iš karto norėčiau patikslinti, kad nesiekiame sutaupyti socialinei paramai skirtas lėšas ir jos yra naudojamos, atsižvelgiant į Vilniaus gyventojų poreikius. Per ateinančius kelerius metus, bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis, plėsime socialines paslaugas (padėsime į krizinę situaciją patekusioms, socialinių įgūdžių stokojančioms šeimoms, daugiau dėmesio skirsime neįgaliesiems ir juos globojantiems asmenims) bei didinsime socialinių paslaugų prieinamumą - užtikrinsime, kad paslaugos būtų teikiamos kuo arčiau namų. Taip pat dar daugiau dėmesio skirsime socialiniams darbuotojams, socialinių darbuotojų padėjėjams, asistentams - pagal galimybes didinsime darbo užmokestį ir investuosime į kvalifikacijos tobulinimą.