Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Raimund Klonovski

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Raimund Klonovski

Skurdas ir su juo susijusi atskirtis yra viena didžiausių mūsų visuomenės problemų. Ši problema reikalauja kompleksiškų sprendimo būdų — tarp jų ir piniginių pašalpų skyrimo, arba esant kitiems rizikos faktoriams, daiktinės pagalbos skyrimo ar tų lėšų panaudojimo pvz. tiesiogiai komunalimians mokesčiams apmokėti. Turime gerus tokios sistemos pavyzdžius iš kaimyninės Lenkijos.
Šioje srityje nereikėtų taupyti — nes skurdas mus kainuoja kur kas daugiau. Bet lėšos turi būti panaudojamos efektyviai — dėl to negalima apsiriboti tik tiesioginės piniginės pagalbos skyrimu. Taip pat lėšos turėtų būti tikslingai naudojamos rizikos faktorių mažinimui — skurdo rizikos grupėje esančių žmonių, priklausomai nuo individualių poreikių, kvalifikacijų kėlimui, priklausomybės gydymui, būsto taupumo didinimui, įsiskolinimo įveikimui ir kitoms būtinoms priemonėms.