Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Žilvinas Gelgota

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Žilvinas Gelgota

Vienas iš pagrindinių klausimų tiek nacionalinės, tiek vietinės valdžios politikams - ieškoti būdų ir galimybių didinti žmonių gaunamas pajamas. Pajamas galima padidinti: arba didinat įvarias socialines išmokas, arba sudarnat sąlygas žmogui dirbti ir užsidirbti. Socialinių išmokų politika labiau yra LR Seimo kompetencija, o salygos darbo vietoms - tam tikras galias turi ir vietos savivalda. Nuo vietos politikų priimamų sprendimų, sudarant/nesudarant įvairias sąlygas, dalinai priklauso kokios ir kokios kokybės darbo vietos konkrečioje savivaldybėje gali atsirasti, sudarant sąlygas verslui kurtis ir kurti darbo vietas. Kas priklauso nuo savivaldos ir ką norėčiau keisti Vilkaviškio rajono valdyme:
1. Aktyvinti investicijų pritraukimą (tiek iš išorės, tiek vietos investuotojų) - formuojant investicijoms patrauklius sklypus, skleidžiant informaciją apie laisvus nekilnojamo turto objektus, aktyviai ieškant potencialių investuotojų.
2. Vietos ekonomikos skatinimas, skatinant vietos viešojo administravimo ir verslo įmones pirkti vietos prekes ir paslaugas, pvz. skatinant švietimo įstaigose maitinimui perkamas daržoves įsigyti iš vietos ūkininkų.
3. Didelį dėmėsi skirti kaimo bendruomenių bendruomeninio ir socialinio verslo iniciatyvoms.

Taip pat, skurdo mažinime Vilkaviškio rajone matau didesnes galimybes aktyviau į įvairias veiklas įsitraukti nevyriausybinio sektioriaus organizacijoms.

Žilvinas Gelgota,
Kandidatas į Vilkaviškio r. merus