Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Marijonas Čapkovskis

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Marijonas Čapkovskis

Laba diena. Pirmiausia reikėtų pasigilinti į paramos skyrimo/neskyrimo aplinkybes. Socialiniai darbuotojai, tikiu, dirba sąžiningai vertindami paramos gavėjų galimybes gauti paramą ir dėl to lėšos sutaupomos pagrįstai. Savivaldybių galimybės perskirstyti sutaupytas lėšas yra griežtai reglamentuojamos. Manau, daugiau dėmesio reikėtų skirti naujų darbo vietų kūrimui ir užimtumo didinimui, kas leistų gyventojams (ypač skurstantiems ir nekvalifikuotiems) uždirbti pajamų taip mažinant nepriteklių. Kadangi mūsų rajono teritorija yra didelė, ne visi gyventojai turi galimybę nuvažiuoti į darbą už keliasdešimties kilometrų, siūlyčiau dalį sutaupytų lėšų paskirstyti seniūnijoms nekvalifikuotiems gyventojams įdarbinti. Manau, kiekvienoje seniūnijoje apstu įvairių darbų tiek vyrams, tiek moterims. Tokiu atveju lėšų panaudojimas būtų naudingas rajonui, o paramos gavėjai taptų sąmoningesni.