Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Sigitas Mecelica

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Sigitas Mecelica

Pašalpas gaunančių skaičiaus mažėjimas nereiškia, kad mažėja skurde gyvenančių žmonių. Teigiami pokyčiai ekonomikoje leidžia asmenį "išbraukti" iš skurstančiųjų statistikos, tačiau realiai asmuo iš skurdo "neišeina". Manau, kad pirmiausia per socialines priemones lėšas reikia perskirstyti tarp skurdo grupių. Pvz. Utenos rajonas yra pagal gyventojų amžių ir pagal skaičių vienas "seniausių" šalyje, taigi didesnis lėšų srautas turi keliauti šiai grupei, nes senatvės pensininkai yra tarp labiausiai skurstančiųjų. Tuo pačiu būtina vertinti ir spręsti kitų grupių išėjimo iš skurdo uždavinius. Manau, kad vykdydami tokią politiką nesutaupysime, bet atvirkščiai, matysime lėšų trūkumą skurdo mažinimo problemoms spręsti. O jei vis dėl to būtų lėšų sutaupymai, piniginius srautus nukreipčiau skurdo prevencijos priemonėms.