Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Agnė Balčiūnienė

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Agnė Balčiūnienė

Mano nuomone, tai yra tikslinės lėšos, kurios tik šiai sričiai ir turi būti naudojamos. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad kalbant apie socialinę paramą ar lėšas socialinei sričiai, klaidinga manyti, jog kalbama tik apie tiesioginę piniginę paramę - tai ir socialinio būsto fondo plėtra, neįgaliųjų būsto pritaikymas, vaikų dienos centrų veikla, net keliai į sodybas, kuriose gyvena neįgalieji ar socialiai remtinos šeimos, prevencijos programų vykdymas ir pan. Kitaip tariant, šias lėšas savivaldybėse tikrai yra kur investuoti, tereikia teisingai susidėlioti prioritetus.