Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Almantas Lukavičius

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Almantas Lukavičius

Laba diena.
Sutaupytos lėšos gali būti skirtos tik socialinėms reikmėms. Tai reglamentuoja ir LR įstatymai. Nedelsiant reikėtų spręsti socialinių darbuotojų, finansuojamų iš savivaldybės biudžeto ir gaunančių mažiausius atlyginimus, darbo užmokesčio klausimą. Socialiniai darbuotojai, eilę metų nedidinant atlyginimų, patys tampa skurstančiais. Kitos sutaupytos lėšos pirmiausia turėtų būti naudojamos teikiamų paslaugų kokybei gerinti, o toliau jau galima svarstyti apie naujų paslaugų teikimą. Pašalpų gavėjų skaičius mažėja ir dėl LR įstatymuose numatytų reikalavimų, kuriuos atitinkantis gyventojas gali pretenduoti į pašalpą. Čia taip pat būtų reikalingi pokyčiai.