Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Tomas Lekavičius

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Tomas Lekavičius

Laikausi tokios pozicijos, kad šioje srityje negalima taupyti, bet, žinoma, reikia elgtis protingai. Mažėja gaunančių paramą dėl keletos priežasčių: dėl to, kad sunkėja ir griežtėja sąlygos, tad kai kurie asmenys tiesiog nesusitvarko dokumentų arba netyčia gauna keliais eurais daugiau pajamų; kiti patys nebeima paramos dėl visuomenės ar socialinių darbuotojų žeminančio požiūrio. Pagerinti situaciją galima per NVO, sudarant sąlygas paslaugų pirkimui iš jų. Taip pat laikino apgyvendinimo, netekus būsto sprendimai, tarpininkavimas išsinuomojant būstą (laidavimas būsto savininkui), socialinių paslaugų teikimas (susisiekimas, dokumentų tvarkymas ir konsultacijos, labdaros paskirstymas), socialinių paslaugų centrų paslaugų ir atsakomybių plėtimas; socialinio būsto eilės tvarkos peržiūrėjimas pagal prioritetus, jau paskirtų butų kontrolė (ar nėra pernuomojami, užleidžiami gyventi kitiems asmenims, ar nėra tušti); socialinių įmonių ir jų darbuotojų pagalba, integruojant asmenis į visuomeninį gyvenimą ir darbo rinką - visa tai turi būti daroma atsakingai, pastoviai, o ne vaikantis mados ar po "karštų" įvykių.