Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Giedrė Stulginskienė

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Giedrė Stulginskienė

Ačiū už klausimą. Skurdo rizikos lygio didėjimas - tai ne tik Tauragės rajono, bet ir visos Lietuvos problema. Sprendžiant šią problemą būtinas efektyvus centrinės valdžios, vietos bendruomenių bei savivaldos bendradarbiavimas. Mano nuomone, prioritetai, skirstant sutaupytas lėšas - aktyvi pagalba žmonėms, priskiriamiems šiai kategorijai: parama būstui nuomotis ar įsigyti, mokinio krepšelis, socialinio asistento pagalba, kvalifikacijos keitimo ir kitos priemonės, taip pat savanorystės bei savitarpio pagalbos tradicijų ugdymas bendruomenėse.