Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Darius Valkauskas

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Darius Valkauskas

Laba diena,

Socialinės politikos įgyvendinimui mano manymu didžiausią įtaką daro ilgalaikiai procesai, kaip mes valstybės lygiu turėjome pasiruošę ilgalaikes priemones šios problemoms spręsti. Blogėjant demografiniams rodikliams reikėjo priimti kardinalius sprendimus dėl švietimo įstaigų optimizavimo (mažos mokyklos, jungtinės klasės ruošia žemos kvalifikacijos jaunus žmones), teisinės bazės netobulumas užaugino didelį kiekį žmonių orientuotų gyventi tik iš pašalpų, kvalifikuotos pagalbos negavimas kaip elgtis kai prarandi darbą, kaip spręsti finansines problemas (specialistų trūkumas) privedė prie šiandieninės situacijos, kad Lietuvoje skurdo lygis nemažėja.
Savivaldybės lygmenyje įvardinčiau pagrindinius dalykus:
1. Rajono švietimo tinklo optimizavimas.
2. Nevyriausybinių organizacijų įtraukimas.
3. Neformalus ugdymas, konsultacijos/mokymai (pensininkai, bedarbiai, vieniši žmonės).