Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Anna Kuznecovienė

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Anna Kuznecovienė

Laba diena,
Visų pirma, Lietuvoje skurdo lygis nemažėja, nes mokesčių sistema tokia. Antra, skurdas Lietuvoje, ypač mažose savivaldybėse kaip mūsų, didėja dėl bedarbystės, žemo darbo apmokėjimo, investicijų trūkumo, prastos švietimo sistemos ir daugelio kitų veiksnių.
Pagrindiniai konkretūs dalykai mano manymu turėtų būti:
1. Savivaldybė turi pati sau išsikelti tikslą mažinti skurdą.
2. Tarp viešojo sektoriaus darbuotojų socialiniai darbuotojai uždirba mažiausiai. Tinkamai paskirstant sutaupytas lėšas būtina investuoti būtent į juos (padidinti jų darbo užmokestį; sudaryti visas sąlygas pasiekti šeimas patiriančias sunkumus; optimizuoti pačią dokumentaciją, nes dokumentų pildymas neretai užima pusę darbo laiko; tobulinti jų kompetenciją).
3. Švietimo kokybės ir prieinamumo didinimas privalo būti prioritetinis.