Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Jonas Kiriliauskas

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Jonas Kiriliauskas

Savivaldybė gali ir turi mažinti skurdą.
Pirmas dalykas yra ilgalaikių darbo vietų kūrimas, pritraukiant investuotojus, pasinaudojant palankia infrastruktūra ir kitais rajone esančiais privalumais.
Antras dalykas skatinti ilgalaikių darbo vietų kūrimą, kaip yra kitose savivaldybėse, pvz 2000 eurų premija smulkiam verslininkui už sukurtą ilgalaikę darbo vietą.
Trečia niša, kuri neišnaudojama tai bendruomenių verslumo skatinimas, tas skatinimas turėtų būti ne pažintinės ekskursijos, ar seminarai, o su bendruomene ieškoti būdo, kaip jie galėtų užsidirbti, pavyzdžiui turizmo infrastruktūros kūrimas, aktyvaus poilsio bendruomenėje vystymas (pvz. yra tvenkinys - įžuvinti, įkurti stovyklavietę, organizuoti žvejybą ir panašūs projektai, kurie padėtų vietos bendruomenėms užsidirbti).