Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Laisvūnas Neimanas

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Laisvūnas Neimanas

Gerb. Aiste, matant tendenciją, kad jau apie 30 % Lietuvos žmonių gyvena žemiau skurdo ribos (tame tarpe pensijinio amžiaus ir su daline negalia žmonės), mano giliu įsitikinimu taupyti skurdo rizikos sąskaita, tiesiog nebėra kur! Deja, Šiaulių miesto milijoniniai sutaupymai lėšų paskirstomi:
1. Parama krepšinio komandai 1 000 000,00 Eurų iš biudžeto.
2. Šiaulių šachmatų federacijai 30 000, 00 Eurų iš biudžeto.
3. Šiaulių oro uostui 10 000 000,00 Eurų iš biudžeto.
4. VŠĮ "Pramogų sala" permokėta 584 000,00 Eurų (teismo sprendimas) iš biudžeto ir t.t.
Kaip Šiaulių miesto pilietis, prioritetą skiriu skurdo mažinimui skirstant lėšas per visas veikiančias programas bei tam akredituotas organizacijas (maisto bankas). Taupymas skurstančiųjų sąskaita, tai ėjimas į niekur. Tuo labiau, kad šitos lėšos yra skiriamos iš Socialinės Aplinkos Apsaugos Ministerijos šiems žmonėms. Ačiū už klausimą.