Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Alfredas Mockus

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Alfredas Mockus

Laba diena, klausime minimą situaciją sąlygoja tinkamos regioninės politikos nebuvimas, nes didžiausia investicijų dalis lieka didžiuosiuose miestuose, bet gyventi norisi ir regionuose, todėl įgyvendinant socialinę politiką savivaldybėje reikėtų:
1. Gerinti investicinę aplinką, kurios pritrauktų verslo subjektus, kuriančius naujas darbo vietas. Tam tikslui savivalda turėtų numatyti konkrečias vietas, kuriose verslas galėtų investuoti, paruošti verslo skatinimo priemones ir pateikti informaciją apie darbo jėgos išteklius.
2. Tikslingai paskirstyti socialines išmokas ir paramą, bei užtikrinti socialinių paslaugų teikimą.
3. Plėsti socialinio būsto fondą.