Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Alvydas Vaicekauskas

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Alvydas Vaicekauskas

Manau, kad prie skurdo mažinimo prisidėtų, jei socialinė parama pasiektų tuos, kuriems jos tikrai reikia. Tiems, kurie yra darbingi, sveiki, bet vengia darbo – nemokėti nieko ir jų gaunamą paramą perskirstyti turintiems negalią, sveikatos sutrikimų, senyvo amžiaus vienišiems žmonėms, mažas pajamas gaunančioms šeimoms su vaikais. Tokia parama tada jiems galėtų būti gerokai didesnė nei dabar. Skatinu ir toliau skatinsiu socialinio verslo vystymąsi, nes tikiu, kad jis gali sudaryti galimybę užsidirbti papildomas pajamas.