Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Mantas Česnauskas

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Mantas Česnauskas

Sveiki,

dėkoju užklausimą ir dar kartą atsiprašau, kad taip ilgai užtrukau su atsakymu.
Labai jautri tema. Manau, kad socialinei sferai skiriamos lėšos ten turi ir likti. Tik norėtųsi, kad būtų žvelgiama kiek plačiau, nes vien pašalpos ar jų didinimas problemos nesprendžia. Iš tų sutaupytų pinigų galima gerinti tų pačių socialinių darbuotojų darbo sąlygas (atlyginimai, tarnybiniai automobiliai - ši problema opi būtent Plungėje, darbo įrankiai), plėsti paslaugas, ypač tas, kurios labai pasiteisina (pavyzdžiui, iš ES projektinių lėšų Plungėje veikiantys Bendruomeniniai šeimos namai labai pasiteisino, tačiau projektas eina į pabaigą), plėsti vaikų dienos centrų tinklą ar bent jau pastiprinti jau veikiančius, nes visa tai taip pat stipriai prisideda prie socialinių problemų sprendimo, tuo pačiu ir skurdo mažinimo.