Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Vida Bondauskienė

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Vida Bondauskienė

Mūsų savivaldybėje yra daug skurstančių žmonių. Išskirsčiau bent tris žmonių grupes ir matau galimybes tų grupių žmonėms padėti.
1. Viena labiausiai skurstančių žmonių grupė yra bedarbiai, todėl bedarbiams reikėtų teikti pagalbą ne tik padedant įgyti naujas kompetencijas, profesinius įgūdžius, sudarant galimybę persikvalifikuoti, bet taip pat remti tuos buvusius bedarbius, kurie patys susikuria sau darbo vietas, tokią paramą teikti iš savivaldybės smulkaus bei vidutinio verslo plėtros programos.
2. Skursta daugiavaikėse šeimose arba vienišų asmenų šeimose auginantys vaikai. Būtina teikti pagalbą tokių šeimų vaikams, steigiant vaikų dienos centrus, taip pat prailgintos dienos grupes mokyklose, kur vaikai būtų užimti įdomia veikla, gautų maitinimą, būtų saugūs.
3. Skursta pensininkai. Savivaldybėje reikėtų įvesti nemokamą viešą transportą visiems pensininkams, išplėsti integralią socialinę pagalbą namuose senyvo amžiaus žmonėms, padidinti mobilių medicinos komandų skaičių, ypač tose gyvenvietėse, kur neliko ambulatorijų.