Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Daiva Juodelienė

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Daiva Juodelienė

Ačiū už klausimą. Dirbu darbą, kur didelė tikslinės grupės dalis yra iš sunkumus patiriančių šeimų. Kasdien susiduriu su skurdu, tačiau statistiškai skurstančių - mažėja. Dėl socialinės pašalpos skyrimo Panevėžio rajone 2017 metais priimta 8,2 proc. mažiau prašymų negu 2016 m., tačiau socialinių paslaugų organizavimui ir finansavimui skirta 4 proc. daugiau lėšų negu 2016 m. Toks iškreiptas santykis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių - didesnės lėšų dalies skyrimo administravimui, pašalpų gavėjų emigracijai ir pan. Todėl mano prioritetas, paskirstant sutaupytas lėšas, būtų jaunos, vaikus auginančios šeimos. Tiek piniginės lėšos, tiek socialinių paslaugų paketai, skirti jaunoms šeimoms. Tik taip galėsime išvengti (ar bent sumažinsime) problemų, susijusių su gyventojų mažėjimu ir jų amžiaus senėjimu rajone.