Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Gintautas Gegužinskas

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Gintautas Gegužinskas

1. Savivaldybė socialinę politiką įgyvendina pagal aukštesnių instancijų nustatytas taisykles. Manau, kad greta, seniūnijose, gyvenantys žmonės geriausiai vieni apie kitus žino. Turime kuo daugiau sprendimų teisės atiduoti bendruomenėms, o ne galvoti, kad Vilniuje nustatytos taisyklės yra teisingiausios.
2. Keliant minimalią algą derėtų prisiminti ir pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio didinimą. Nuo to priklauso kultūros, švietimo ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai...
3. Turėtų būti nustatyta skirtinga mokesčių politika didiesiems miestams ir provincijos savivaldybėms. Tuo paskatintume verslą rinktis ne tik didžiųjų miestų apylinkes...