Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Edgaras Kuturys

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Edgaras Kuturys

Sveiki Aiste. Tikrai yra sričių kur galima būtų panaudoti šias lėšas. Manau pirma užduotis yra pasirašyti sutartis su ligoninėmis, kad iš šių pinigų būtų galima kompensuoti suteiktas paslaugas ligoninėse t.y. kai greitoji pagalba nuveža žmogų į priimamąjį, suteikia skubią pagalba ir po kelių valandų išleidžia vykti namo, o su kuo jam parvažiuoti pavyzdžiui naktį ir Tauragės, Šilutės ar Klaipėdos. Tai, kad būtų jam suteikta paslauga pabūti ligoninėje vieną naktį, savivaldybė iš šių lėšų apmokėtų. Kitas pavyzdys, ne visi moka ir geba atlikti reikalaujamą darbą, tad būtina atstatyti tokių žmonių darbingus įgūdžius per darbinę veiklą, savanorystę. Pvz. kviečiame padėti atlikti įvairius ne itin kvalifikuotus darbus kultūros, švietimo, socialinių paslaugų įstaigoms - pasitelkiame ilgalaikius bedarbius ne tik gatvėms šluoti, o už tai skiriame taloną pietums, apmokame kelionės išlaidas ar panašiai.