Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Kęstas Komskis

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Kęstas Komskis

Taip, matau. Reikia stiprinti krašto ekonomiką ir didinti tiesioginę paramą žmonėms, kuriems tos paramos reikia. Trys konkretūs dalykai:
1. Man dirbant meru sėkmingai veikė ir buvo labai reikalingas fondas socialiai remtiniems vaikams. Deja, vėliau fondo veikla buvo sustabdyta. Reikia atgaivinti šio fondo veiklą.
2. Pagėgiams reikia naujos gamyklos. Žmonės prašo, nori, reikalauja naujų darbo vietų. Jau bendrauju su investuotojais, kurie galėtų tai padaryti.
Dar dirbdamas meru siekiau, kad Pagėgiuose atsirastų laisvoji ekonominė zona. Deja, ta idėja vėliau buvo numarinta. O juk toje ekonominėje zonoje jau galėjo veikti nauja gamykla ar kelios nedidelės įmonės. Laisvąją ekonominę zoną būtina įkurti. Reikia pramonės, jei norime didesnių atlyginimų ir naujų darbo vietų. Pagėgiuose bus pastatyta nauja gamykla arba kelios mažesnės įmonės.
Pagėgių savivaldybė per mažai dėmesio skiria verslui. Gyvybiškai svarbu įkurti Verslo fondą, kuris teiktų paramą investuotojams, visiems, kurie nori pradėti verslą. Būtų siūlomas visas priemonių paketas: 3 metus verslui dengiamos paskolos palūkanos, atleidžiama nuo žemės mokesčio, kitos lengvatos, kad būtų lengviau pradėti verslą.
3. Turizmo paslaugų plėtra –perspektyvus kelias krašto ekonomikai stiprinti.
Dirbsiu, kad būtų pastatytas apžvalgos bokštas Rambyno parke. Visos savivaldybės turi, mes irgi turėsime. Mano planuose – ir mažų laivų uosto statyba Panemunėje.
Ir saviems žmonėms juk pramogų reikia, ir turistų daugiau aplankytų mūsų kraštą.