Užduoti naują klausimą politikui

Andrius

Klausimas skirtas: Erlandas Galaguz

Sveiki, turiu jums keletą klausimų:
1. Kokių priemonių ketinate imtis, kad Lietuvinti miestą?
2. Kokių priemonių ketinate imtis pritraukiant naujus, jaunesnius specialistus medicinos priežiūros srityje? Manau visi miestelėnai jau pavargo nuo pirmo klausimo iš daktaro "ar gersite antibiotikus"?

Atsakymas

Erlandas Galaguz

1) Ačiū už klausimą. Nemanau, kad miestą reikia kažkaip dirbtinai “lietuvinti”, turime gerbti vieni kitus, valstybinę lietuvių kalbą, bet taip pat - vieni kitų skirtumus. Kalba negali tapti visaginiečių susipriešinimo priežastimi. Priešingai, būdamas meras noriu siekti tarpetninės bendrystės. O miestas “lietuvėja” su laiku natūraliai, statistika su metais keičiasi į lietuviškąją pusę - jaunieji visaginiečiai supranta lietuvių kalbos svarbą, todėl ją mokosi, į darbo vietas priimami nauji specialistai, kurie moka lietuvių (arba abi kalbas), vietų vaikams daug dažniau pritrūksta lietuviškuose, o ne rusiškuose darželiuose.

2) Ačiū už klausimą. Deja, nurodyti gydytojui, kaip ir kokiais vaistais gydyti kokias ligas, - ne mero kompetencijoje. Bet sutinku, kad jaunų specialistų Visagine (kaip ir kituose Lietuvos miestuose) sveikatos priežiūros srityje itin trūksta. Šioje vietoje savivaldybė gali padėti ligoninei bei poliklinikai siūlydama papildomas priemokas prie gydytojų atlyginimų ar kitas skatinimo priemones (pvz., būstą), taip pat skirti stipendijas ar mokėti už mokslus tiems medicinos studentams, kurie po studijų sutinka atvykti dirbti į Visaginą. Jeigu reikiamo specialisto nėra, siūlysiu organizuoti efektyvų pacientų pavežėjimą iki kitų sveikatos priežiūros centrų, arba ieškoti gydytojų, sutinkančių atvykti į Visaginą ir priimti pacientus, pavyzdžiui, vieną dieną per savaitę ar kitokiais intervalais. Sprendimo galimybių tikrai galima (ir būtina!) rasti.