Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Valentinas Tamulis

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Valentinas Tamulis

Skurdo rizikos lygio mažėjimui daryčiau šiuos dalykus:

1. Visomis išgalėmis kurti rajone naujas darbo vietas ir visais būdais skatinti gyventojų užimtumą bei dar vienas siūlymas - susitarus kartu su verslininkais prisidėti organizuojant darbuotojų pavėžėjimą iš atokesnių kampelių iki darbo vietų, kur verslo įmonėms trūksta darbuotojų.

2. Dar labiau pasirūpinti vaikais – visiems jiems užtikrinti nemokamus būrelius, kad jie galėtų juos lankyti ir nemokamą pavėžėjimą vaikams. Tai išsispręstu ne per pašalpą, kuri taip pat neskatina žmogaus judėti į priekį.

3. Skatinti senjorų – vienos iš pažeidžiamiausių grupių bet kokį įsitraukimą į įvairiausias veiklas per senjorų organizacijas, per bendruomenių veiklas, kad jie susikurtų sau galimybę užsidirbti papildomai prie savo pensijos, kuri dažnu atveju yra labai maža. Tai padėtų ir lengviau išgyventi, ir jaustis naudingam.