Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Marius Žitkus

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Marius Žitkus

Sveiki. Mūsų savivaldybėje sutaupytos socialinės paramos lėšos pastaraisiais metais siekė ženklią sumą (150-170 tūkst.) Deja, nors Socialinės apsaugos ir darbo ministerija buvo rekomendavusi jas naudoti savivaldybės gyventojų socialinėms reikmėms, lėšos buvo skiriamos savivaldybės administracijos kreditorinių įsipareigojimų mažinimui ar net automobilių įsigijimui. Tam nepritariu. Vienas iš mano prioritetų būtų - atlyginimų didinimas socialiniams darbuotojams, kurių algos mažiausios iš visų šalies savivaldybių. Tai jų dėka buvo nustatyti piktnaudžiaujantys pašalpų gavėjai. Kiti prioritetai - lėšoms tiems gyventojams, kuriems reikalinga neatidėliotina pagalba (vienkartinės išmokos ir pan.).