Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Tomas Bičiūnas

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Tomas Bičiūnas

Trys konkretūs pavyzdžiai, kuriuos prašote įvardinti problemos neišspręs, nes tai kompleksinė (migracijos, šeimos, socialinės pagalbos politikos) problema.
Skurdas tiesiogiai susijęs su nedarbu, arba prastai apmokamu darbu. Įvardinsiu 3 dalykus, kurie prisidėtų prie kitų priemonių šiai problemai spręsti:
1. Verslo įdėjų "banko" kaupimas,tikslingas viešinimas ir lengvai prieinama, efektyvi finansinė parama jų įgyvendinimui.
2. Atlyginimų didinimas. Maži atlyginimai viešajame sektoriuje ir ne tik. Pvz. įvairių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, neretai mažina motyvaciją imtis darbo apskritai, todėl geriau "pasirenkama" panašaus dydžio bedarbio pašalpa arba nelegalios veiklos.
3. Adekvatūs mokesčiai. Mokesčių lengvatos (žemės, nekilnojamo turto, taršos, GMP) smulkiajam verslui, naujai besikuriančiam verslui.