Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Daivaras Rybakovas

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Daivaras Rybakovas

Laba diena, visų pirma skurdas Lietuvoje, o ypač mažose savivaldybėse, atsiranda dėl kelių priežasčių – gerai apmokamo darbo stygiaus ir investicijų trūkumo. Norint sėkmingiau pritraukti investicijų į mažas savivaldybes, visų pirma, reikia keisti įstatyminė bazę, o tai jau labiau įstatymo leidėjo darbas, ne savivaldos. Ką gali padaryti savivaldybės vadovas? Manau, kad glaudžiau bendradarbiauti su išrinktu Seimo nariu. Yra šioje srityje darbų ir savivaldybei - investicijų paieška, glaudus bendradarbiavimas su investuotojais bei vietos verslininkais, parama ateinančiam naujam verslo subjektui ir esamiems verslams. Kaip vieni iš skurdo mažinimo priemonių mano rinkiminėje programoje yra socialinio būsto plėtra, ir jo nuoma jaunoms šeimoms, neturinčioms savo būsto ir negalinčioms jo įsigyti, nemokami vaikų darželiai bei maitinimas mokyklose. Svarbu ir dalinis kompensavimas kelionės išlaidų vykstant į darbą. Privaloma numatyti paramą ir senjorams bei asmenims su negalia: nemokamas transportas, vykstant į gydymo įstaigas, komunalinių paslaugų kompensacijos ir kt. Bendruomenių skatinimas teikti kuo galima daugiau paslaugų ko pasekoje atsirastų naujų darbo vietų kaimiškose vietovėse.
Su pagarba, Daivaras Rybakovas