Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Juozas Rokas

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Juozas Rokas

Skurdo Ignalinos rajono savivaldybėje pagrindinė priežastis didelis nedarbas tarp darbingo amžiaus žmonių, atsiradęs dėl Ignalinos rajono savivaldybės neveiklumo ir kelių dešimtmečių sąstingio. Ir šiuo metu savivaldybė netaiko priemonių pritraukti į rajoną strateginių, aukštą pridėtinę vertę kuriančių investicijų. Stokojama šioje srityje aukštos kvalifikacijos specialistų.
Dar kandidatuodamas 2008 m. į Lietuvos Respublikos Seimą buvau savo programoje numatęs mažinti nedarbą steigiant gamybines/pramonines zonas Vidiškėse, Dūkšte, Didžiasalyje ieškant galimybių pasinaudoti įvairiais galimais finansavimo šaltiniais (valstybės/savivaldybės biudžetas, ESI fondai, ES bendrosios finansavimo programos, stambaus verslo ir užsienio kompanijų investicijos).Tai strateginės vietos sukurti laisvą ekonominę zoną rajone, kurioje verslui būtų taikomi mažesni mokesčiai ir nuo kai kurių mokesčių verslą atleidžiant. Šiuose vietovėse ilgalaikės galimybės kurti naujas darbo vietas, nepridarant žalos Ignalinos krašto kurortiniam patrauklumui.
Socialinę paramą reikia didinti, o ne taupyti. Ji turi būti skiriama ne tik pinigine išraiška, bet ir maisto produktais nepasiturintiems gyventojams.. Taupymas veda į dar didesnę prarają.
Paskirstant sutaupytas lėšas prioritetą skirčiau žemas pajamas gaunančių šeimų rėmimui, nepažeidžiant Piniginės socialinės paramos įstatymo:
Daugiavaikėms šeimoms
Vaikus globojančioms šeimoms
Senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms
Asmenims su negalia ir jų šeimoms