Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Dainius Žiogelis

Skurdo rizikos lygis didėja (2017 m.-23%), tuo tarpu pašalpos gavėjų skaičius mažėja (2018 m.-2,6%). Vis mažiau skurstančių gauna piniginę paramą. Pastaraisiais metais stebimi milžiniški lėšų sutaupymai, skirstant paramą. Kam skirtumėte prioritetą, paskirstant sutaupytas lėšas, o gal laikotės pozicijos, kad iš viso negalima šioje srityje taupyti?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Dainius Žiogelis

Sveiki,
laikausi nuostatų, kad geriau žmogui suteikti galimybę užsidirbti, negu visada mokėti pašalpą. Taip, būna labai daug situacijų, kada pašalpa neišvengiama, siekiant padėti sudėtingose situacijose atsidūrusiems žmonėms, bet visada reikia rasti galimybių padėti žmonėms grįžti į darbo rinką, jei tam netrukdo neįgalumas. Palaikau ir palaikysiu mokymosi, persikvalifikavimo, užimtumo skatinimo programas, visada padėsiu darbdaviams, norintiems, galintiems ir sugrąžinantiems gyventojus į darbo rinką ir suteikiantiems jiems galimybę užsidirbti.
Aš vertinų socialdemokratinį principą, suteikaintį visiems lygias galimybes, todėl nepalaikau taupymo socialinėse sferose (išskyrus administravimo išlaidų ), manyčiau, kad valstybė daugiau dėmėsio turi skirti neįgaliesiems ir senjorams, nes jų teisė į lygias galimybes yra apribota sveikatos ir amžiaus.
Ačiū.