Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Alvydas Sakavičius

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Alvydas Sakavičius

Sveiki, Aiste,

Atsiprašau, kad uždelsiau su atsakymu į Jūsų laišką. Tikiuosi, suprasite, nes pastarųjų dienų darbo grafikas labai intensyvus.
Jūsų užduotas klausimas apie skurdo mažinimą yra labai platus ir opus ne tik konkrečioje savivaldybėje, bet ir visoje Lietuvoje, kurioje skurdo rizikos rodiklis yra vienas aukščiausių Europos Sąjungoje.
Todėl pirmiausia turėtų būti keičiami atitinkami teisės aktai, kas yra valstybės prerogatyva. Tačiau savivaldybės privalo teikti pasiūlymus, kad tie teisės aktai atitikų realybę.

Bet neabejoju, kad ir savivaldybė savo jėgomis gali prisidėti prie savo žmonių skurdo mažinimo.

Pirma sąlyga tam – darbo vietos ir pragyvenimą garantuojantis užmokestis. Alytus yra miestas, turintis labai didžiulį potencialą investicijoms pritraukti. Svarbu, kad tos investicijos būtų skirtos ne tik erdvėms gražinti, bet pirmiausia naujoms darbo vietoms kurti. Didėjant konkurencijai, didėtų ir atlyginimai. Tad pirmas dalykas, kurį reikia pakeisti Alytuje – investicijų kiekį ir jų pobūdį.

Antras dalykas – sukurti Mokslo fondą, kurio lėšomis būtų finansuojamas skurstančiose šeimose augančių vaikų išsilavinimas. Išsilavinimas neabejotinai mažintų skurdo riziką.

Trečias – socialinės paramos tvarkos pakeitimas, šios paramos lėšas skirstant maksimaliai atsakingai ir socialiai teisingai, įvertinant kiekvieną atvejį ir netgi sudarant žmonėms galimybes užsidirbti, o ne atidirbti už gautą paramą.