Užduoti naują klausimą politikui

Aiste

Klausimas skirtas: Saulius Bucevičius

Nepaisant ekonominio augimo, Lietuvoje skurdo rizikos lygis nemažėja. Savivaldybių funkcijoms yra priskiriamas ir socialinės politikos įgyvendinimas. Ar matote savo savivaldybėje dalykų, kuriuos norėtumėte keisti, kad skurdo Lietuvoje mažėtų? Įvardykite tris pagrindinius konkrečius dalykus, kuriuos norėtumėte keisti ir kaip tai darytumėte?

Klausimas užduodamas Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vardu, Jūsų atsakymas bus viešinamas Tinklo Facebook paskyroje bei puslapyje.

Atsakymas

Saulius Bucevičius

1. Daugiau dėmesio skirčiau šeimoms, kurios augina vaikus. Manau, reiktų didinti dienos centrų skaičių bei labiau globoti jau veikiančius. Be galo svarbu užimti jaunimą, jiems būtini susibūrimo centrai ir visos dienos mokyklos. Tuo pačiu tai ir pagalba tėvams, kai vaikai užimti ir saugūs, tėvai gali dirbti ir užsidirbti.

2. Keisčiau ilgalaikių bedarbių įdarbinimo modelį, subsidijuojant darbdavius, kurie sukurs jiems darbo vietas.

3. Tačiau daugiausia pokyčių siekčiau ir savo dėmesį skirčiau tiems, kurie patys negali pakovoti ir padėti sau. Sergantys vaikai, skurstantys senjorai, neįgalūs asmenys - šie žmonės labiausia laukia teigiamų pokyčių.
Papildomą dėmesį skirčiau ir vienišiems gyventojams, nepilnamečių globėjams, įtėviams, kurie neturi galimybės pasididinti pajamų, todėl jiems labai svarbi pagalba iš šalies. Šią problemą spręsčiau plėsdamas nevyriausybinių organizacijų veiklą, skatindamas savanorystę ir taip kartu pagerintume tų žmonių kasdienybę.