Užduoti naują klausimą politikui

Alfas

Klausimas skirtas: Remigijus Šimašius

Gerbiamas mere, kodėl Vilniuje toks pigus automobilių parkavimas ir tiek mažai apmokestintų vietų? Kodėl miestas tokia politika skatina automobilizaciją, vietoj to, kad būtų surinkta daugiau pinigų į biudžetą ir nutiestumėte daugiau šaligatvių ir dviračių takų?

Atsakymas

Remigijus Šimašius

Sveiki, gerbiamas Alfai, dėkoju už klausimą, jis labai aktualus. Vietinės rinkliavos už automobilių parkavimą dydžiai yra peržiūrimi kelis kartus per metus, savivaldybės įmonė "Susisiekimo paslaugos" atlieka šią analizę. Kai parkavimo vietų užimtumas piko metu viršija 85 proc., rekomenduojama peržiūrėti rinkliavos dydžius. Kaip ir kasmet, atliksime šią analizę ir pagal ją priimsime reikiamus sprendimus.

Kokybiškas ir patogus viešasis transportas - neabejotinas prioritetas, todėl jau dabar Vilniuje keleivius veža beveik 300 naujų autobusų ir troleibusų, atnaujinimą tęsiame ir toliau, pirksime naujus hibridinius ir elektrinius autobusus.

Kalbant apie pėsčiųjų ir dviračių takus, per pastaruosius ketverius metus jų buvo nutiestas rekordinis kiekis: daugiau nei 65 km naujų pėsčiųjų takų ir net apie 40 km naujų, tikrų dviračių takų. Palyginimui - 2011-2014 m. naujų šaligatvių apskritai nebuvo įrengiama. Šiais metais planuojame įrengti 34 km naujų šaligatvių.