Užduoti naują klausimą politikui

Justė

Klausimas skirtas: Marija Rekst

Sveiki,

koks Jūsų didžiausias 2015-2019 metų kadencijos pasiekimas?

Ačiū už atsakymą

Atsakymas

Marija Rekst

Džiaugiuosi, kad per šią kadenciją kartu su savo komanda pavyko patvirtinti ir įgyvendinti daugybę rajono gyventojams aktualių ir naudingų iniciatyvų, kelios svarbiausios iš jų:
* Vienas svarbiausiu mūsų prioritetų yra kelių priežiūra. Siekiame užtikrinti, kad rajono gyvenvietės, kaimai ir viensėdžiai būtų patogesni gyventi, taptų lengviau pasiekiami atnaujintais keliais ir gatvėmis ir kad gyvenvietėse būtų skiriama daugiau dėmesio kelių eismo dalyvių saugumui. Per paskutinius 3 metus naujai išasfaltavome beveik 100 km ir atnaujinome virš 20 km senos asfalto dangos.
* Siekiu, kad mūsų rajone būtų gera ir patogu gyventi ir jauniems žmonėms ir jų šeimoms, nes Vilniaus rajonas yra vienas jauniausių Lietuvoje. Ypatinga dėmesį skiriame vaikų žaidymo aikštelėms, per pastarąjį dešimtmetį įrengėme jų apie 70 ir per artimiausius metus įrengsime dar 10 skirtinguose mūsų rajono gyvenvietėse.
* 2015 - 2018 m. įsteigtos 6 naujos darželinukų grupės. Šiuo metu vyksta naujo darželio pirkimas labiausiai augančiose seniūnijose. Kiekvienais metais nepatekusių vaikų į ikimokyklinio ugdymo įstaigas mažėja, nors Vilniaus rajone nuolat didėja gyventojų skaičius. Mes rūpinamės jaunomis šeimomis, todėl Vilniaus rajono darželiuose mokestis vaiko ugdymui yra 40 procentų mažesnis nei Vilniaus mieste, bet to Vilniaus rajono savivaldybėje už meno ir muzikos mokyklų lankymą tėvai moka 3 kart mažiau nei Vilniaus mieste. Vaikams Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos lankymas yra nemokamas.
* Vilniaus rajono savivaldybė 2017 m. priėmė sprendimą papildomai įsteigti mokyklų valgyklų darbuotojų etatus, kad visų mokyklų valgyklos priklausytų mokykloms, o ne būtų nuomojamos privačioms maitinimo įmonėms, ir dėl to maistas nuo 2017 m. mokyklų valgyklose atpigo iki 50 proc.
* 2015-2019 m. vienas iš pagrindinių Savivaldybės tikslų buvo fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos judėjimo bei sporto populiarinimas skirtingose amžiaus grupėse, keičiant nedidelių kaimiškų vietovių žmonių požiūrį į sveiką bei aktyvią gyvenseną. Artimiausiais metais, be esamų 15, įrengsime papildomai dar 12 sporto aikštynų, pastatysime sporto kompleksą Skaidiškėse.
* 2017 - 2018 m. dėl stichinės nelaimės (sausros) Vilniaus rajono savivaldybės taryba nuo žemės mokesčio“ atleido Vilniaus rajono ūkininkus, deklaravusius pasėlius.
* Vilniaus rajono savivaldybė vykdė verslo ir savivaldos partnerystės dialogą. Kartu pasiektas puikus rezultatas diskusijoje su Žemės ūkio ministerija dėl nustatytų išskirtinių kriterijų, sunkinančių Vilniaus rajono verslininkams pasinaudoti Kaimo plėtros programos finansavimu verslo pradžiai ir plėtrai. Svarbu pabrėžti, kad aktyvia Savivaldybės ir verslininkų iniciatyva diskriminuojanti išlyga 2018 m. buvo panaikinta. Svarbu pabrėžti,kad nuo 2008 m. Vilniuje ir Lietuvoje veikiančių ūkio subjektų skaičius svyravo, o Vilniaus rajono savivaldybėje veikiančių ūkio subjektų skaičius tendencingai augo, net ir krizės laikotarpiu. Tai parodo, kad įmonės noriai kuriasi ir vysto veiklą mūsų rajone.
* Savivaldybė per pastarąjį dešimtmetį įgyvendino 145 projektus, investavo į rajoną 50 mln. Eur.2018 m. finansavimas patvirtintas dar 39 projektams, kurių vertė siekia virš 30 mln. Eurų.