Grįžti į tinklaraštis

Ar politika gali būti sveika? 10 žingsnių programa

Ar matei, kad socialiniuose tinkluose kvietėm sužinoti, ar politika gali būti sveika? 

 

Nesvarbu, ar programą sėkmingai įvykdei, ar praleidai pro akis - treniruotis apsisaugoti nuo melagienų niekada nebus per vėlu! Kviečiame prisiminti programos žingsnius ir juos kartoti bent kartą per mėnesį:

  1. Tikrink šaldytuvą - vieną kartą pažiūrėti mero pažadus neužtenka.  Kartą į mėnesį stebėkime, ar jų galiojimo laikas nepasibaigė: ar jie yra vykdomi. 
  2. Rūpinkis sveika proto mityba - įsivertinai, iš kokių šaltinių gauni informacija apie politikus, tačiau nepamiršk jų laikui bėgant papildyti ir įvertinti iš naujo - galbūt skelbiama informacija tau nebeaktuali arba klaidinga.
  3. Grūdinkis - gavai informaciją iš pirmų šaltinių (tikrinai mero darbotvarkę, žiūrėjai tarybos posėdžius), tačiau imunitetą politinėms melagienoms įgysi tik kartodamas tai nuolat.
  4. Pasivaikščiok - keliaudamas savo mieste atkreipk dėmesį, ar savivaldybės planai ir mero pažadai virsta realybe. Savo akimis įvertinęs situaciją, ugdai kritinį mąstymą ir gali susidaryti objektyvią nuomonę.
  5. Meditacija - susikalibravai savo politines nuostatas atlikęs politinio kompaso testą, tačiau nepamiršk po kurio laiko vėl tai padaryti, juk žmonės keičiasi, tad tavo nuostatos irgi gali pasikeisti.
  6. Mankštinkis - jei turi pastebėjimų ar klausimų, nedvejodamas savo merui rašyk pasiūlymą arba užduok klausimą Facebook’e, el. laišku arba https://www.zinaukarenku.lt/klausimai/. Politikų pareiga yra atsakyti savo rinkėjams!
  7. Kartok visą programą bent kartą į mėnesį!

Programa vyksta ir veikia pagal EEE finansinio mechanizmo finansuojamo Aktyvių piliečių fondo projektą „Žinau, ką renku savivaldoje“