Naujausi blogo įrašai

Įpusėjus kadencijai – kokį pažymį parašysime savo atstovams EP?
Balandžio 07, 2017. Parašė Indrė Žebrauskaitė, Morta Gudeliauskaitė
Didžiosios Britanijos referendumas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos dar kartą labai skaudžiai priminė vieną didžiausių ES problemų – demokratijos deficitą. ES piliečiai nežino, kokią įtaką jų kasdieniniam gyvenimui daro ES lygiu priimami sprendimai, kas ir kaip juos priima, ką veikia mūsų visų išrinkti europarlamentarai. Politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ tęsia prieš pusantrų metų pradėtą tradiciją ir kviečia dar kartą pasižvalgyti po mūsų šalies atstovų Europos Parlamente veiklos statistikos subtilybes.
      Skaityti įrašą      
Posėdis? Ne, negirdėjau
Kovo 10, 2017. Parašė Greta Ilekytė
Didelio atgarsio visuomenėje sulaukusi Matuko istorija, dėl kurios vasario 14 dieną Seimas sušaukė neeilinę sesiją ir skubos tvarka priėmė įstatymo pataisas, uždraudžiančias bet kokį smurtą prieš vaikus, abejingų nepaliko. Už įstatymo pakeitimus parlamentas tada pasisakė vienbalsiai – 116 balsų už. Didžiąją daugumą rinkėjų iš pradžių užplūdo palengvėjimo jausmas, po kurio, deja, sekė natūralus klausimas: ,,Tik 116 balsų? Nejau kiti parlamentarai prieš?“. Greitai panaudojęs antros klasės dalybos žinias, rinkėjas suprato, kad bene penktadalio seimūnų nuomonės jis nežino. Už? Prieš? Susilaikė? Atsakymas paprastas – balsavime tiesiog nedalyvavo.
      Skaityti įrašą      
Lietuva po rinkimų – krypstame į Rytus ar Vakarus?
Sausio 11, 2017. Parašė Indrė Žebrauskaitė
Prieš rinkimus kaip įprasta partijos lepino rinkėjus pažadų gausa, o kur šie nugula praėjus rinkimams? Ar rinkiminėse partijų programose deklaruoti skambūs tikslai taip ir liks rudeninėse rinkėjų svajonėse? Kol naujai iškepti parlamentarai apšilinėjo kojas lengva ranka balsuodami už įstatymus jų neskaitę, politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ savanoriai itin atidžiai skaitė ir analizavo, kur rinkėjams duoti valstiečių ir žaliųjų pažadai nukeliavo po rinkimų.
      Skaityti įrašą      
Lietuvių iniciatyva pristatyta Pasaulio demokratijos forume
Lapkričio 09, 2016. Parašė Žinau, ką renku
Lapkričio 7-9 dienomis Europos Tarybos organizuojamame Pasaulio demokratijos forume, kuriame dalyvauja politikai, ekspertai ir aktyvistai iš viso pasaulio, pristatyta Lietuvos jaunimo iniciatyva „Žinau, ką renku“.
      Skaityti įrašą