Naujausi blogo įrašai

Lietuva po rinkimų – krypstame į Rytus ar Vakarus?
Sausio 11, 2017. Parašė Indrė Žebrauskaitė
Prieš rinkimus kaip įprasta partijos lepino rinkėjus pažadų gausa, o kur šie nugula praėjus rinkimams? Ar rinkiminėse partijų programose deklaruoti skambūs tikslai taip ir liks rudeninėse rinkėjų svajonėse? Kol naujai iškepti parlamentarai apšilinėjo kojas lengva ranka balsuodami už įstatymus jų neskaitę, politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ savanoriai itin atidžiai skaitė ir analizavo, kur rinkėjams duoti valstiečių ir žaliųjų pažadai nukeliavo po rinkimų.
      Skaityti įrašą      
Lietuvių iniciatyva pristatyta Pasaulio demokratijos forume
Lapkričio 09, 2016. Parašė Žinau, ką renku
Lapkričio 7-9 dienomis Europos Tarybos organizuojamame Pasaulio demokratijos forume, kuriame dalyvauja politikai, ekspertai ir aktyvistai iš viso pasaulio, pristatyta Lietuvos jaunimo iniciatyva „Žinau, ką renku“.
      Skaityti įrašą      
Mes atėjome. Politikai, dabar – jūsų eilė
Spalio 14, 2016. Parašė Augustė Saladytė
Praėjus I rinkimų turui, „Žinau, ką renku“ komanda nekantriai laukė VRK verdikto – kiek jaunų žmonių šiemet dalyvavo Seimo rinkimuose? Pagaliau iš VRK „debesų“ atėjo duomenys: 2016 metų spalio 9 dieną savo balsą išreiškė 38 procentai 18-24 metų jaunuolių. Toks rinkiminis aktyvumas, nors ir gerokai lenkiantis 2012 metais balsavusio jaunimo dalį (18 proc.), abejonių nepaliko: nuveikta nemažai, tačiau tiek įvairioms pilietinėms iniciatyvoms, tiek su jaunaisiais rinkėjais tik pradedantiems komunikuoti politikams darbo dar – per akis.
      Skaityti įrašą      
Raseinių-Kėdainių apygardos debatai: „žvyrkeliai“, pinigai ir kultūra
Spalio 07, 2016. Parašė Sandra Klevinskaitė
Pirmadienio vakarą jaunimo iniciatyva „Žinau, ką renku“ ir nepriklausomas Raseinių krašto naujienų portalas manoRaseiniai.lt visus Raseinių-Kėdainių apygardos gyventojus kvietė į kandidatų į Seimą debatus. Iniciatyva veikia nešališkai, todėl debatuose dalyvauti buvo kviečiami visi Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardos kandidatai. Debatai, vykę Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, pritraukė pilną salę žiūrovų, norinčių apsispręsti, už ką gi balsuoti spalio 9-ąją. O rinktis tikrai yra iš ko, nes šiemet Raseinių-Kėdainių apygardoje rinktis reikės net iš 10 kandidatų!
      Skaityti įrašą